en iyi saç ekim merkezi
En İyi Saç Ekilir

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
En iyi saç ekim merkezi

SAÇ SAĞLIĞI HAKKINDA BİLGİLER

SAÇ SAĞLIĞI HAKKINDA BİLGİLER
Reklam

İŞTE TÜM MERAK ETTİKLERİNİZ

Saçlarımızın hem güzelliğimizin hem sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Saçlarımız olmadan ne yazık ki hem kendimize güvenimiz hem de mutluluğumuz zarar görmektedir. Saç söz konusu olunca en önemli etkenleri sürekli olarak bakım aklımıza gelse de saçlarımızın bir ruhu olduğu ve bizim psikolojik durumumuzdan da saçlarımızın sürekli etkilendiği ne yazık ki pek aklımıza gelmiyor. Saç hakkında bunun gibi bilgiler vererek size saçınız hakkında bilmedikleriniz ve genel olarak saç sağlığı hakkında bilgiler vererek sizleri aydınlatacağız. Şimdi yazımızın kalan kısmında saç sağlığı hakkında bilgiler ile devam edelim.

Saç Sağlığı Hakkında Bilgiler
Saçlarımızın sağlığının bir bütün olarak değerlendirmesi gerekiyor. Saçlarımızın parlak canlı ya da istediğimiz şekli kolayca alıyor olmaları sağlıklı oldukları anlamına gelmemektedir. Saçlarımız bize gerekli mesajları iletir. Önemli olan bu mesajları fark etmektir. Mesela saçlarımızın dibinde meydana gelen kaşıntılar, bir anda durduk yere oluşan kepek ve dökülme sorunları gibi. Grip olmaya başladığınızda halsizlik, nezle olduğunuzda burnunuz size tepki verir saçlarımız da sorunlarını bu şekilde dile getiriler. Saçlarımızın sağlığı söz konusu olduğunda saçlarınızı iyi tanımak ve yapısını incelemek siz değerli okuyucularımızın saç sağlığı hakkında yararlı olacaktır. Saç sağlığında en çok sorulan ve araştırılan konu olan saç sağlığının bozulması sonucu meydana gelen saç hastalıkları nelerdir isterseniz yazımızın devamında detaylı bir şekilde bu konulara değinelim.

Saç Sağlığımız Bozulunca Oluşan Saç Hastalıkları Nelerdir?
Saçlarımız da vücudumuz gibi yeterli ve sağlıklı bir şekilde beslenmediğimizde ya da yorulduğu zaman hastalanır. Bu başlık altında sizlere bu hastalıkların neler olduğunu ve neler yapmamız gerektiğini sizlere detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Kepeklenme : Kepeklenme sorunu kadın erkek herkesin yaşadığı bir saç derisi rahatsızlığıdır. Kepeklenme sorunu şampuan gibi kullanılan saç ürünlerinin bir anda değiştirilmesi ya da beslenme gibi sorunlardan kaynaklanabiliyor. Kepeklenme nedir sorusuna cevap verecek olursak tıpkı cilt derimizde olduğu gibi saç derimizde ölü hücreleri atar biz bunları göremeyiz. Ancak ölü hücre atımının yoğun bir hal alması ile kepeklenme sorunu başlamış oluyor. Kepeklenme sorununa yol açan farklı nelerdir derseniz bazı hormonal değişimler, alınan bazı ilaçlar da kısa süreli kepeklenmelere yol açabiliyor.

Saçlarda Yoğun Yağlanma : Özellikle çoğu kadının şikayetçi olduğu bu sorun hakkında halk arasında yanlış bilinen birçok söylenti ne yazık ki sizleri yanlış yönlendiriyor. Öncelikle yağın sizleri rahatsız ettiğini saçınız pis görünmesine neden olduğunu biliyor fakat dikkat etmeniz gereken nokta yağın sağlıklı ve fazla çalışan bir metabolizma sonucu olduğunu bilmenizdir. Saç derimizin alt kısmında yer alan yağ kesecikleri birazcık fazla çalıştığı için bu sorun meydana geliyor. Bunu ortadan kaldırmak için özellikle gece yoğun çalışan yağ bezlerinden dolayı erken saatlerde saçlarınızı yıkamak ve saçlarınız için yağlı saçları yatıştıran ağırlaştırıcı etki göstermeyen ürünler kullanmaya özen gösteriniz.

Saç Dökülmesi : Belkide en önemli saç sorunu diyebileceğimiz saç dökülmesi ne yazık ki gerek yaşın ilerlemesi gerek fiziksel ve kimyasal nedenlerden dolayı herkesin başına gelebiliyor. Saçlarının sağlığının ciddi manada bozulduğunu gösteren bu rahatsız hakkında bilgi vermek gerekirse en önemli bilgi saç dökülmesinin nedenini keşfedip buna çözüm bulmak olacaktır. Hormonal değişimler, saçın çok yıpranmış ve kimyasallara maruz kalmış olması, saç diplerinin zayıflaması ve incelmesi, kullanılan ilaçlar, beslenme ve vitamin yetersizlikleri gibi birçok neden saç dökülmesi sorunlarına kapı açıyor. Bu konuda dikkat etmeniz gereken hangi nedende dolayı sağlığınızın bozulduğunu keşfetmek bunu ortadan kaldırmak olacaktır.

Saçkıran : Saç derisinde meydana gelen yalaşık boyutları bozuk para şeklinde olan bu dökülmelere saçkıran adı verilmektedir. Özellikle boşluklar ile saçın her tarafına yayılmış olması sizleri psikolojik anlamda olumsuzluğa çeken bu rahatsızlığın tam olarak belli bir nedeni yoktur. Stres, bağışıklık sistemi sorunları, kıl köklerinde meydana gelen bazı salgılar gibi nedenlerden dolayı olduğu belirtiliyor. kaynak :sacdoktorum.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ