en iyi saç ekim merkezi
En İyi Saç Ekilir

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
En iyi saç ekim merkezi

Saç ekimi hakkında merak edilenler En iyi saç ekim merkezi hangisidir

Saç ekimi hakkında merak edilenler En iyi saç ekim merkezi hangisidir
Reklam

DENİZ, HAMAM VE SAUNAYA GİREBİLİR MİYİM?

Saç ekim işleminden sonra solaryum, deniz ya da havuza girmek için yaklaşık 2 ay beklemeniz gerekebilir. Bu süre zarfında, yaralar yüzde 90-95 oranında iyileşmiş olur. Ancak güneşten korunmak için güneş koruyucu krem, şapka ya da bone kullanmaya özen göstermelisiniz.

EN FAZLA TERCİH EDİLEN SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ HANGİSİDİR?

Günümüzde DHI tekniği biz cerrahlar tarafından daha çok tercih ediliyor. DHI tekniği hem daha hızlı iyileşme süresi hem de daha iyi sonuçlar sağlar. Bu teknikle saçın tıraşlanmasına gerek olmaz. 6.000 ile 7.000 kadar greft ekimi yapılabilir. Bilgisayarlı saç analizinin ardından saç ekim tekniğine karar verilir, saç ekim işlemini gerçekleştirdikten sonra ise PRP tedavisiyle saç köklerinin tutunması ve saçın daha kaliteli ve daha hızlı çıkması sağlanabilir.

PRP DESTEKLİ SAÇ EKİMİ NEDİR?

PRP doku besleyici ve onarıcı bir serumdur. Kişiden alınan kan özel bir işlemden geçirilerek bir serum haline getirilir. Bu serum saçsız alanlar ile seyrelmiş, incelmiş ve canlılığını kaybetmiş saçlı bölgelere uygulanabilir. Bu serum tedavisi ile saç tellerinde onarım ve yoğunluk sağlanabilir.

SAÇ EKİMİ FİYATLARI NEDİR?

Maliyet hesaplaması saçın yapısı, kaç grefte ihtiyaç olduğu, ense bölgesinde santimetrekarede kaç greft olduğu ve tepe bölgesi, kafa derisinin ön bölgesindeki açılmalara ve saç dökülmesinin yaşandığı alanlara bakılarak yapılır. Bu kısımlara kaç adet greft gerektiği ve bunun için hangi yöntemin uygulanması gerektiği belirlenir. Eğer ihtiyaç varsa hangi destek tedavisinin uygulanması gerektiği araştırılır. Tüm bu analizlerin ardından saç ekim işlemi yaptıracak kişi ile birlikte bilgi alışverişi yaparak bir karar verilir. Bütün bu işlemlerin maliyeti hesaplanırken kliniğin kalitesi, strelizasyon, hastane koşulları gibi birçok etken bir arada değerlendirilerek maliyet çıkarılır.

SAÇ EKİMİ NE KADAR SÜRER, ACI VERİR Mİ?

Saç ekimi işlemi yaklaşık 4 ila 6 saat arasında sürmektedir. Bu sizden alınacak greft sayısına bağlı olarak değişebilmektedir. Bu işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Operasyondan önce saç ekimi yapılacak bölgeye lokal sprey sıkılır, lokal sprey sıkıldıktan sonra lokal anestezi uygulanır. Bu şekilde operasyonun başından sonuna herhangi bir ağrı ya da sızı hissetmeniz engellenmiş olur.

SAÇ EKİMİ İŞLEMİ SIRASINDA NELER YAPILABİLİR?

Saç ekimi son derecede konforlu bir ortamda gerçekleştirilir. Ekim işlemi yapılırken siz aynı anda çayınız ya da kahvenizi içebilir, televizyon izleyebilir ya da kitap okuyabilirsiniz.

SAÇ EKİMİ SONRASI SAÇLAR TEKRAR DÖKÜLÜR MÜ?

Saç ekimi sonrası saçlar dökülmez. Çünkü ense bölgesindeki kıl folekülleri testesterona duyarsızdır. Saç ekiminden bir ay sonrasında bir şok evresi yaşanır. Buna telojen safha denir. Sadece bu şok evresinde saçlar dökülür sonrasında ise kıl kökü derinin altında kaldığı için aşama aşama saçlar önce ince telli kıvırcık olarak çıkar, sonrasında ise zamanla kalınlaşarak düz hale gelir. Bu süre 9 ayı bulur.

SAÇ EKİMİNDEN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

İlk yıkama saç ekim merkezinde gerçekleştirilir. 3’üncü gün civarında ve sonraki günlerde her gün saçınızı nasıl yıkamanız gerektiği gösterilir. 3’üncü günden sonra saç yıkamayı siz ev şartlarında yapabiliyorsunuz. Bir hafta civarında alkol, sigara tüketiminden uzak durulmalıdır. Güneş ışınları, solaryum sauna gibi aktivitelerden 2 hafta civarı uzak kalınması önerilir. 10’uncu gün civarında saç diplerinde oluşan küçük küçük kabuklanmaların neredeyse tamamı dökülmüş olacaktır. Bu size verilen özel losyon ve şampuanlarla olacaktır

kaynak:http://www.hurriyet.com.tr

Ankarada en iyi saç ekim merkezi hangisi , saç ekim merkezi, istanbulda en iyi saç ekim merkezi hangisi, saç ekim fiyatı, saç ekim merkezi, saç ekim yeri

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ