en iyi saç ekim merkezi
En İyi Saç Ekilir

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
En iyi saç ekim merkezi

Saç Ekimi hakkında ilginç bilgiler, saç, bakımı, nasıl, yapılır, saç bakımı, hakkında

Saç Ekimi hakkında ilginç bilgiler, saç, bakımı, nasıl, yapılır, saç bakımı, hakkında
Reklam

Saç Ekimi hakkında ilginç bilgiler

1- Saçlar ıslandığında %30 daha uzun gözükürler. Kuru saçlar saçların uzunluğunu kamufle eder ve olduğundan daha kısa gözükür.

2- Bütün saçlar ölü hücrelerden oluşur. Evet, kafamızda binlerce ölü hücre öyle bekliyor. Bunlara istisna olarak epidermisteki saçtır. O hala canlı 🙂

3- Dünyadaki en yaygın saç siyahtır. En nadir saç ise kızıl. Kızıl saçlılar dünyanın yalnızca %1’ini oluşturur. Eğer kızıl saçlı iseniz kendinizi özel hissetmemeniz için hiçbir sebep yok. Orijinal olarak kızıl saçlı değilseniz ve özel hissetmek istiyorsanız saç boyası kullanmanız gerek 🙂 Alparf saç boyalarını kullanabilirsiniz mesela.

4- Bir saç 100 grama kadar ağırlığı taşıyabilir. Bu şu demek, saçınızdaki 150 bin civarı saç ile yaklaşık 2 tane fili taşıyabilirsiniz demek. 🙂 Düşününce inanması biraz güç ama gerçek!

5- Sıcak havalarda saçlar çok az olsa da normalinden biraz daha fazla uzarlar. Fakat bunu siz fark edemezsiniz çünkü fark çok azdır. Eğer saçlarımı nasıl uzatırım diyorsanız bunun en iyi yolu kırıkları saçlarınızdan uzak tutmaktır. Kırıklar için kırık engelleyici ve onarıcı şampuan kullanabilirsiniz.

6- Atomik olarak saçlarımızın %50’si karbondan oluşur. Bunu yüzde 17 ile nitrojen, yüzde 6 ile hidrojen, yüzde 5 ile sülfür izler.

7- Bir saç sizinle alakalı birçok şeyi ele verir. Buna kullandığınız ilaçlar, illegal maddeler ve DNA’nız dahildir. Sadece tek bir saç teli ile 40 bin yıl önceki annenizin hangi bölgede yaşadığını bulmak günümüz teknolojisi ile zor değildir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ