en iyi saç ekim merkezi
En İyi Saç Ekilir

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
En iyi saç ekim merkezi

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR.

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR.
Reklam

 

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

Fue tekniği saç ekiminde kullanılan en yeni ve en ortak tekniklerden biri. FUE tabii ki de bir kısaltma. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’nun kısaltılmış hali olan bu teknikle saçlarınızın çok olduğu yerlerden local anestezi ile alınan donör saçlar, saç ekimi yapılmasını istediğiniz alana saçın doğal yönüne uygun olarak ekilir. Saçlarınızın gür olduğu yerden alınan bu sağlıklı saçlar belli oranda kısaltılır ve saçınızın az olduğu yerlere ekimi yapılır.

Özellikler 2013 yılından itibaren saç ekiminin tanınmasıyla daha da fazla yaygın hale gelen fue ile saç ekimi cerrahi bir müdahale olmadığından bu hizmeti almak isteyen hastaların korkularını biraz daha indirdi.

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR

Fue tekniği ile saç ekimi nasıl yapılır konusuna gelirsek söyleyeceğimiz önemli şeyler var. Yapılacak bu hizmeti ne kadar iyi bilirseniz o kadar içiniz rahat olacağından sizlere sadece bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

 • Öncelikle vurulan küçük ve acısız iğne ile bölge uyuşturulur.
 • Saçlarınızın sağlıklı ve gür olduğu bölgelerden greftler alınır
 • Daha sonra daha önceden belirlediğiniz sayıdaki greftlerin ekileceği bölge belirlenir.
 • Alınan donör saçlar 1 mm kısaltılır ve fue tekniğiyle ekime hazır hale getirilir.
 • Saçınızın çıkış şekline göre estetik cerrahi uzmanlarının öncülüğünde ekim yapılır.

FUE YÖNTEMİ NEDİR VE ÖZELLİKLERİ

 • İz kalmaz. En başta minik sıyrıklara rastlayabilirsiniz fakat kısa zamanda kapanacaklarından dolayı izsiz bir müdahaledir.
 • 1 greftte ortalama 2 saç teli vardır.
 • Kök hücre sahibi siz olduğunuzdan uyum problem yaşanmaz.
 • Doku zararı oluşmaz
 • Saç durumunuza bağlı olarak bir seansta yaklaşık 3000 ile 5000 arası greft alınabilir.
 • Müdahale sonrasında hissedeceğiniz ağrılar bu yöntemde daha az olduğundan daha çok tercih edilir.

Saç ekimi sonrası saçlarınızın bir kısmı dökülecektir fakat gelecek aylarda daha kuvvetli ve gür çıkacaktır. Gerekli beslemeler ve kontroller ile saçlarınızı güçlü tutmanız gerekmektedir.

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ FİYATLARI

Fue tekniği ile saç ekimi fiyatları aslında kişiden kişiye, durumdan duruma değişiklik gösteriyor. Alınacak greft sayısı fiyatları değiştireceğinden ekim yapılacak alan da fiyatları etkilemektedir. Şehirden şehire farklılık gösteren saç ekimi fiyatları ortalam 3000 TL’den 8000 TL’ye kadar farklılık gösteriyor.

FUE İLE SAÇ EKİMİ SONRASI 1. AY

Ekilen saçların çoğunda dökülme gerçekleşir. Telaş etmemeniz gerekmektedir. Çünkü uzama işlemi uzun süreli bir işlemdir.

FUE İLE SAÇ EKİMİ SONRASI 2.AY VE 3.AY

Dökülen saçlar çıkmaya başlar.

FUE İLE SAÇ EKİMİ SONRASI 6. AY

Saç ekimi sonrası dökülen saçlar gür bir şekilde çıkmaya başlar. En son ekilen saçlar genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgeden alındıklarından dolayı adapte olduğu yeni bölgede dökülmezler. Saçlarınız kendinizin sahip olduğu doğal renginde çıkar ve herhangi genetik bir değişiklik yaşanmaz.

FUE TEKNİĞİYLE SAÇ EKİMİ PROFESYONELLİK GEREKTİRİR

Daha önce de belirttiğimiz gibi profesyonellik isteyen bu uygulama uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Mevzu sadece greftlerin alınıp, boş olan bölgelere ekilmesi değil aynı zamanda saçların doğal çıkış özelliklerine, karakteristik yapısına ve estetik duruşuna göre ekilmesi gerekiyor. Saç ekimi uzmanlık gerektirir. Özellikle FUE Tekniği ile saç ekimi doktor kontrolünde ve saç ekimi uzmanı eşliğinde, estetik cerrahi uzmanlarının eşliğinde gerçekleştirilmesi gerekiyor.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ