en iyi saç ekim merkezi
En İyi Saç Ekilir

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
En iyi saç ekim merkezi

Ankarada Saç Ekim Merkezi Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Ankarada Saç Ekim Merkezi Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?
Reklam

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saçlarınızın gür olması, saç olmayan bölgelerde saçların çıkması saç ekimi yöntemleri ile mümkün oluyor. İzmir’de farklı yöntemler ile uzun yıllardır yapılan saç ekim işlemleri geliştirilip, yaygınlaştırılmıştır. Yöntemler hakkında detaylı bilgi alarak, yaşadığınız bu sorunun çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

FUT Tekniği ile Saç Ekimi

Saçsız olan bölgelerde yeniden saçların çıkması için kullanılan ilk yöntem FUT tekniğidir. Bu teknik ile uzun yıllar saç dökülmelerine çözüm olunmuştur. Yöntem, 3 -4 seansta tamamlanarak saçlarınızın çıkmasını sağlıyor. Bunun için başınızda 9 santime yakın bir alan kesiliyor ve köklere erişim sağlanıyor. Yöntemin eski olması ve günümüzde çok fazla tercih edilmiyor olması, bu kesiğin az da olsa bir iz bırakmasından kaynaklanmaktadır. FUT tekniği ile 1700’e yakın saç kökü transferi yapılır. Yani olmayan bölgelerin çok sayıda saç teli ile kapanması sağlanmaktadır.

FUE Tekniği ile Saç Ekimi

Son dönemde en çok kullanılan saç ekim tekniği FUE’dir. Fue yöntemi ile saç ekimi yapılması, ekim işlemlerinin son dönemde yaygınlaşmasını sağlamıştır. En çok uygulamanın yapıldığı grubun erkekler olduğunu söyleyebiliriz. Bu teknik ile saç ekimi aynı gün içinde tamamlanmaktadır. Kişinin var olan saç köklerinin alınması ve kök olmayan kısımlara aktarılma şeklinde gerçekleşmektedir. Aynı gün içinde evinize dönmeniz mümkün olduğundan, endişe duyulacak bir durum yoktur. Ekim işlemi lokal anestezi ile yapılmaktadır. Nokta nokta tüm köklerderden kök alım işlemi yapılır ve aktarılır. Herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. İyileşme tamamlandıktan sonra 6 ay içinde büyük ölçüde saçlarınızın çıktığını göreceksiniz.

Saç Ekimi Öncesi Yapmam Gereken Nedir?

Ekim işleminin ne zaman yapılacağı, saçlarınızın saç ekimi için uygun olup olmadığı ilk yapılan kontrolde ortaya çıkacaktır. Sonrasında ise saç ekiminiz için tarih belirlenecektir. Saç ekimi öncesi yapılması gerekenlerin ne olduğuna dair de çok fazla soru alıyoruz. Aslında kişinin ekim işleminden öncesi yapması gereken yoğun bir şey yoktur. Tek yapmanız gereken;

Bir gün önce saçların tamamen kesilmesi,
Saf suyla yıkadıktan sonra ekim merkezine gelebilirsiniz.
Lokal anestezi kullanılacak olduğundan öncesinde yeme içmeyi kesmeniz gibi bir durum yoktur. Direkt olarak saçlarınızı ekim işlemi için hazırlamak yeterli olacaktır.

Saç Ekimi Sonrasında Bakım Nasıl Olmalıdır?

Merak edilen diğer bir husus saç ekimi sonrası bakımın nasıl olacağı, saç ekimi sonrasında ağrı ya da izin olup olmayacağıdır. Ekim işleminden sonra o gün içinde saç köklerinizde ağrı hissedebilirsiniz. Bu durum basit ağrı kesicilerle geçirilebilir.

Saç bakımı için;

Kişinin söylendiği tarihten itibaren saçlarını yıkaması,
Doktorun vermiş olduğu ilaçları kullanması,
Temiz ve hijyenik davranması dikkat etmesi gerekenler arasındadır.
Saçlar Ne Kadar Süre Sonra Tamamen Çıkar?

Kişiden kişiye değişecek bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Kişinin başında ne kadar saç olduğu ne kadar kök aktarımının yapıldığı önemlidir. Bunun dışında saç ekim işleminin hemen ardından saçlar ilk olarak dökülür. Sonrasında ise yeniden çıktığı görülür. 6 ay içinde büyük oranda başınızda kapanmaların olduğunu göreceksiniz.

En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları 2018
Saç Ekimi Konusunda En İyi En Kaliteli Saç Ekim Merkezleri Listesi… Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Doktorları, En Başarılı ve en Çok Tavsiye Edilen Saç Ekimi Merkezi, Saç Ekimi Merkezi Fiyatları , Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri, İstanbul Ankara İzmir ve Bursa En İyi Saç Ekim Merkezleri… En İyi Saç Ekimi Yapan Merkezler ve Doktorlar,Türkiye’nin En İyi saç Ekim Merkezi ve Aklınıza Takılan Tüm Soruların, Ankarada en iyi saç ekim merkezi, en iyi saç ekim merkezi hangisidir

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ