en iyi saç ekim merkezi
En İyi Saç Ekilir

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
En iyi saç ekim merkezi

2018 Saç Ekim Fiyatları ve Tüm Merak Edilen Bilgiler

2018 Saç Ekim Fiyatları ve Tüm Merak Edilen Bilgiler
Reklam

SAÇ EKİMİ İLGİLİ TÜM BİLGİLER BURADA

Bilgilendirmek için yazıyorum. Zaman zaman forumda düşüncelerimi açıklamıştım, ama aşağıdaki satırları yazmadan sabırla 3 yıl bekledim.

Saç nakli operasyonum bir estetik cerrahi hekimi tarafından başkentteki özel bir klinikte yapıldı. Operasyon öncesinde sadece bir kez ofisinde görüştük. Kendisine gitmemin başlıca sebebi bu siteden edindiğim, özellikle bir üyenin oldukça olumlu izlenimleriydi. Bu hekim dışında herhangi bir kişi ya da kurumla yüz yüze bir görüşmem olmadı.

İlk görüşme yaklaşık 5 dakika sürdü. Açıklığın 16cm (uzunluk) x 10cm (en) = 160cm2 olduğu ve dört bin greftin yeterli olduğu söylendi (Bu hesap, cm2 başına 25 greft anlamına geliyor). Eylül 2012′ in son haftasına randevu verildi.

Operasyon öncesi hemşire tarafından saçlar tıraş edildi ve hekim bir kalem yardımıyla ekim yapılacak alanın sınırlarını çizerek ön saç çizgimi belirledi.
Operasyon öncesi –nakit- dört bin lira ödemede bulundum (4500 tl istenmişti ama kısa bir pazarlık sonrası 500 TL indirim yapıldı).

Saat 08:00 de girdiğim klinikten öğleden sonra 16:00 sularında ayrıldım.

Hekim tarafından yaklaşık 3 saat (2-3 defa 5’er dakikalık ara verilerek) kökler –manuel- olarak çıkarıldı. Vadedilen 4000 greft için kabaca her dakika manuel olarak 20-25 greft /saç kökü çıkarılmış anlamına geliyor(!)

Yarım saatlik bir öğle yemeği molası (bisküvi + meyve suyu) akabinde önce bir hemşire saç çizgisini yeniden çizerek kanalları açtı ve ikinci bir hemşirenin daha eşlik etmesiyle saç ekimine geçildi.

Operasyon sonrası 3. günden itibaren başımda şişkinlik oldu. Şişkinliğin inmesi 10 gün kadar sürdü. Bu süre zarfından evden dışarıya adım atamadım. Ekilen bölgeye de çok özen gösterdim.
2. Haftadan itibaren ekilen saçların bir kısmının döküldüğünü gözlemledim.
4. Haftanın sonunda neredeyse ekilen tüm saçlar dökülmüştü.
6. Hafta kısmen (cılız) tekrar saç çıktığını hissettim.
2. ay bitiminde tatmin edici bir görünüm yoktu.
3. ay bitiminde de tatmin edici bir görünüm yoktu, çıkan saçlar çok seyrekti. Tepem kapanmamıştı.
4. ay bitiminde durum pek farklı değildi. Genel olarak saçları seyrekleşmiş (tabiri caizse dökülme trendine girmiş) biri gibiydim.
5. ayda her zamanki berberim yerine başka bir berbere gittim (bu üçüncü kez berbere gidişimdi, ilk 2 sefer zaten başımdaki kızarıklardan operasyon geçirmiş olduğum anlaşılıyordu). Berber saç nakli olduğunu anladı. Nasıl anladığını sorduğumda ekilen bölgedeki saçların normale göre oldukça dik durduğunu ifade etti.

Sonuç olarak,
1) İlk görüşmede 4000 bin greftlik ekim yapılacağı bana iletilmesine rağmen operasyon sonrası yaptığım fotoğraf çekimlerinden –bizzat sayarak- yaklaşık 2500 greftlik ekim yapıldığını farkettim.
2) Doktoruma bu durumu sormak için birinci yılın sonunda gittim. Hiçbir şekilde 4000 yerine 2500 greft ekildiğini kabul etmedi. Saç tellerimin ince olduğunu bu da seyrek görünmesine yol açtığını söyledi. Bir ilaç reçetesi verdi ve uygulamamı istedi. Arzu edersem saçlarımı sıfır numaraya kestirip, greftleri beraberce saymayı teklif etti. Kabul etmedim.
3) Saç nakli operasyonumdan tam ÜÇ yıl sonra tekrar randevu alıp ofisine gittim. Bu kez derdimi anlatır anlatmaz. İstersem para iadesi yapabileceğini söyledi (bu ilk opsiyondu). İkinci olarak, 2 yıl öncekinde olduğu gibi saçlarımı yine sıfır numaraya kestirip, greftleri beraberce saymayı teklif etti. Yine kabul etmedim. Üçüncü olarak da ek ekimle seyrek yerleri doldurmayı önerdi ki güvenmediğimden kabul etmedim
4) Konuşmamızın bir yerinde “kim 4000 grefti bir seferde (7 saatte) alıp, nakledebilir ki?” Dedi. Bu benim için bir itiraf niteliğindeydi. 4000 greft ekmediği anlamına geliyordu.
5) İlk ödediğim paranın yarısını alarak oradan ayrıldım.

Saç ekimi yaptıracaklara tek tavsiyem muayenede kendilerine söylenen greft sayılarına kesinlikle itibar ETMEMELERİ, pazarlıklarını GÖRÜNÜM üzerinden yapmaları.
Sanıyorum hepimiz için ekimin sık ve doğal gözükmesi en önemli unsur. Doğaldan kastettiğim tanımadığınız 3. Şahıslarla konuşurken sürekli saçınıza bakılmaması. Sıktan kastettiğim ise saç sıklığının yaklaşık 2 kulak arası kadar sık olması. Bunu garanti etmeyen/edemeyen hekimden UZAK DURUN arkadaşlar.

Tabi karşımızda bir hekim olduğunda toz konduramıyoruz ama netice olarak bu bir estetik operasyon, hayati değil. Hekimlerin ifadesiyle diğer estetik operasyonlara göre daha zor da değil. ve GÖRÜNÜM = vadedilen greft sayısı hiç değil.

Biliyorum maddi olanak birçoğunuz için kısıtlayıcı unsur. Forumdaki yazılardan anlıyorum ki doktor 6000 greft diyor ama parası 3500’e yettiği için iş orada kalıyor. Yani paran kadar saçın olsun. Bu şekilde kliniklerden cevap alanlara üzülüyorum. O zaman hiç yapmasınlar o nakli. Asıl olan müşteri memnuniyeti ise!

Yaşadığım tecrübe gösterdi ki vaatlere uyulmama durumu var. Bunu vicdana sığdıramıyorum…

Arkadaşlar lütfen en az 3 YERE gidiniz ve KENDİ DURUMUNUZU görüşünüz. İstediğiniz görünümün maliyeti konusunda pazarlık yapınız ve sonuç konusunda kesinlikle garanti alınız! Yani beğenmezseniz ikinci ve hatta üçüncü nâkile (donör bölge izin verirse) garanti verebiliyorlar mı? Ya da paranızı iade edebilecekler mi?

Yazdıklarım biraz iddialı ve hatta ters gelebilir kimilerine ama bir tartışmaya girmeyeceğimi peşinen bildiririm. Neticede bunlar benim görüşlerim. Sorularınız varsa memnuniyetle cevaplandıraMAyacağım. Sadece tecrübemi aktarmak istedim.

Kusura bakmayın ama saç çıkma çıkmama meselesini tesadüf, şans, kader, vb. nedenlerle açıklamamak lazım. Neticede Dr’lar sizi operasyon öncesi görüyor mu? Gördüklerinde ne diyorlar: Sizi lise yıllarına döndürmek imkansız ama 6 ay sabırla beklerseniz biraz tüylenme olacak gibi laflar mı ediyorlar?

Hayır, dedikleri 2000 greft, 3000 greft ekeceğiz gibi laflar değil mi? Siz ne yapıyorsunuz? Hayır doktor bey bana 3850 greft lazım mı diyorsunuz? Geçin lütfen bu gereksiz münakaşaları.

Siz doktora estetik bir kaygıdan dolayı gidiyorsunuz. Bu gidilen doktorlar da “estetik” konusunda uzmanlar.

Eğer sizi 5000 greft kurtarıyorsa ancak o 3000 yeter deyip işin içinden çıkıyorsa bunun sorumlusu siz misiniz yoksa o mu?

Bakın sizlerin greft hesaplaması için basit bir yol önereyim:
açıklık olan yerin enine – boyuna ölçüsünü alın:
Atıyorum eni 10 cm uzunluğu 16 cm olan bir yer olsun: 10×16=160 cm2 eder değil mi?
160cm2 x 25 greft/cm2 (1 cm2de 25 greft anlamına gelir) = 4000 greft
160cm2 x 50 greft/cm2 =8000 greft
160cm2 x 75 greft/cm2 =12000 greft eder.

4000 greft seyrek (alt sınır diyelim), 8000 greft normal-sık, 12000 greft ise sık-yoğun bir ekimdir.

Bunu sizi söyleyemeyen kuruluştan uzak durun derim.

Elbette denebilir ki donör alanınızda o kadar greft yok. O zaman ne yapacaksınız? Azami kaç greft alabileceklerini soracaksınız? Onlarda size diyecek ki atıyorum 3000 greft
Ekim yapıldıktan sonraki ilk yıkamadan önce ya da sonra ekilen yerin detaylı (büyük) bir fotoğrafını çekeceksiniz. Ve evde geçirdiğiniz ilk 1 hafta içinde ekilen greftleri tek tek sayacaksınız. Merak etmeyin her ekilen greft rahatlıkla görülebilir- sayılabilir.

Eğer başta size söylenen gibi 3000 ise sorun yok ama atıyorum 2500 ise doktorun kapısını çalacaksınız. Ve bir açıklama isteyeceksiniz. Eğer bunu yaparsanız sonra 6 ay sonra lisedeki saçlarıma kavuşamadım? acaba sık olmadı mı? gibi gereksiz münakaşalara girilmez.

Her zaman dediğim gibi operasyonu greft sayısı üzerinden değil de sizi memnun edebilecek doğal ve “sık” görünümün bedeli üzerinden değerlendirin…

Sağlıcakla kalınız.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ